LIEČBA

KÚPELE LÚČKY disponujú termálnou minerálnou vodou s blahodarnými účinkami na rozličné ochorenia, nakoľko jej zloženie ako je vápnik, Mn, Cu, Zn, Sr, F, Se, Na a stopové prvky liečia pooperačné stavy a zvyšujú celkovú imunitu. Vedeli ste že minerálny prameň má obsah vápnika 606 mg/l ? Je to polovičný obsah vápnika aký sa nachádza v mlieku. Ak vypijete 2 poháre našej minerálnej vody, prijmete rovnaké množstvo vápnika ako po vypití pohára mlieka. Vďaka tomu a vyváženému obsahu ostatných prvkov je minerálna voda veľmi vhodná na liečbu pohybového ústrojenstva, gynekologických ochorení, osteoporózy ale aj ostatných chorôb.

Aj keď kúpeľné liečenie je komplexné, ťažisko liečby spočíva vo fyzioterapeutických úkonoch, opierajúcich sa o využitie prírodných liečivých zdrojov. Podstata všetkých balneologických metód je v nešpecifickom, všeobecnom účinku, ktorý ovplyvňuje celkový stav klienta a hrá kladnú úlohu pri procese uzdravenia najmä preladením vegetatívnych funkcií organizmu. Rozhodujúcim činiteľom pri komplexnej kúpeľnej liečbe je termálna minerálna voda kúpeľného prameňa Valentína s teplotou 32 °C a termálna minerálna voda z prameňa HGL-3 s teplotou 37 °C, v prirodzenej forme používaná v bazénoch a aj vo všetkých separátnych kúpeľoch.

V súčasnosti sa liečia v kúpeľoch tieto indikácie:

I. Onkologické choroby
III. Choroby tráviaceho ústrojenstva
IV. Choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou
V. Netuberkulózne choroby dýchacích ciest
VI. Nervové choroby
VII. Choroby pohybového ústrojenstva
XI. Ženské choroby
XII. Choroby z povolania

Liečebné procedúry

V kúpeľoch môžete využiť širokú ponuku špecializovaných aj voľne predajných liečebných procedúr. Medzi tie neobľúbenejšie patria:
skupinové cvičenie v minerálnom bazéne
minerálny vaňový kúpeľ
minerálna perličková vaňa
rašelinový zábal
rôzne druhy masáží (klasická, reflexná, medová, podvodná, thajská, bambusová )
lymfodrenáže
Liečebný telocvik
oxygenoterapia
procedúry s prírodnou kozmetikou GERnétic

Rezervácia